Ve středu 4. června od 19:30 hodin proběhne v pražském kině Lucerna slavnostní premiéra nové české komedie Jana Hřebejka Zakázané uvolnění. Europe Easy Energy stála u jejího zrodu a v roli koproducenta byla poprvé u vzniku celovečerního filmu.

Režisér Jan Hřebejk se tentokrát podílel také na scénáři. Společně s Petrem Kolečkem, jedním z originálních autorů současnosti, kteří mají na svém kontě počiny jako Okresní přebor nebo televizní sitcom Čtvrtá hvězda. Autorem hudby jsou Ivan Acher a Lenka Dusilová. Michal Hrůza natočil ústřední píseň k filmu.

O filmu:

Zakázané uvolnění se odehrává během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě, ačkoliv nakonec o svatbě ani tolik není. Ani o hokeji. Mnohem spíš je o tom, že snad každá žena má své tajemství, které občas přestane být tajemstvím v tu nejméně vhodnou chvíli. Co všechno se může říct a stát, když se v zapadlé vesnické hospodě opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka, a ženich, jenž to všechno může zachránit a zastavit, nepřichází a nepřichází?

Tři ženy. Tři různé pohledy na život a muže. Tři skvělé herečky v hlavních rolích: Zuzana Stavná, Jana Stryková a Hana Vagnerová. V mužských partech jim sekundují Ondřej Sokol a Igor Orozovič.

Přijďte do kin shlédnout novou českou komedii. Přejeme příjemný zážitek.

Europe Easy Energy