Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Taťána Kuchařová pomáhala v rámci projektu společnosti Europe Easy Energy seniorům v Českém Krumlově


25.07.2014

V pátek 25. července 2014 navštívila Český Krumlov Taťána Kuchařová. Senioři a zdravotně hendikepovaní však měli tentokrát příležitost potkat tuto známou topmodelku a Miss World poněkud netradičně – za volantem taxi. Rozhodla se totiž podpořit sociální službu Taxi pro seniory provozovanou společností Europe Easy Energy.

 

Taťána Kuchařová je předsedkyní správní rady Nadace Krása pomoci, se kterou nově od července tohoto roku spolupracujeme“, vysvětluje Kamil Ouška, generální ředitel společnosti Europe Easy Energy. „Stejně jako náš projekt pomáhá Nadace starším občanům, rozhodli jsme se proto obě aktivity propojit, a naplánovali setkání s Táťánou přímo v místě provozu služby Taxi pro seniory“, dodává Kamil Ouška.

 

Služba Taxi pro seniory je v provozu od 3. února 2014, za pár dní tedy oslaví půl roku úspěšného fungování. Za tuto dobu přepravila téměř 1100 osob, kterým usnadnila dopravu například k lékaři nebo na úřad.

 

Obrací se na nás především senioři, denně evidujeme až 20 telefonátů s prosbou o naplánování jízdy. Většinou potřebují zavézt do obchodu a poté opět s těžkým nákupem zpět k jejich domovu. Návštěva lékaře bývá dalším častým cílem jízdy“, uvádí řidička taxi, Helena Morongová. „Obyvatelé Krumlova už si na naše taxi zvykli a tak máme stálé zájemce, kteří si službu nemohou vynachválit“.

 

Taxi pro seniory není jediným společensky odpovědným projektem Europe Easy Energy. V tomto roce přispěla společnost nemalou částkou na provoz Linky bezpečí, stala se koproducentem českého filmu Jana Hřebejka Zakázané uvolnění a nově také partnerem Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci. Řadu menších aktivit, například akcí pro děti i dospělé aktuálně připravuje.

 

Jsem moc ráda, že jsem si mohla vyzkoušet roli řidičky Taxi a potkat se s obyvateli Českého Krumlova, kteří službu využívají. Věřím, že tato užitečná služba pro seniory se rozšíří i do dalších míst ČR a jsem ráda, že k tomu mohu osobně přispět”, uvádí s úsměvem Taťána Kuchařová.

 

Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci se soustředí na projekty pro seniory, které jim pomáhají žít doma a zamezují jejich vyloučení ze společnosti. Nadace podporuje služby osobní asistence, terénní pečovatelské služby, dobrovolnictví v domácnostech seniorů a ústavech sociální péče a kvalitní aktivizační programy. Podporované projekty jsou vyhledávány zejména s ohledem na jejich kvalitu, regionální potřebnost, dlouhodobost a udržitelnost. Nadace je členem Asociace veřejně prospěšných organizací a Asociace nadací Fóra dárců, řídí se Principy etického chování vydaných Asociací nadací Fóra dárců. Je zapojena v projektech Fóra dárců – DMS a darujspravne.cz.

 

Prvním projektem přímé pomoci Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci je Kontaktní místo, které od dubna funguje v centru Prahy. Má za cíl poskytovat zdarma odborné poradenství seniorům a jejich blízkým v oblastech jako je zdraví, finance, práce, pečovatelství či volný čas. V současné době připravuje Kontaktní místo další nové projekty – Dobrovolnictví v domácnostech seniorů, Svépomocná skupina pro pečující o seniory a Terénní poradenství. Kontaktní místo sídlí v Revoluční ulici č. 3, v pasáži Kotva, informace lze získat na mailu: blahova@krasapomoci.cz nebo tel. čísle: 725 692 170.

 

Informace o Nadaci Krása pomoci naleznete na: www.krasapomoci.cz

 

Více informací o službě Taxi pro seniory jsou k dispozici na: www.taxiproseniory.czFotogalerie:


Taxi_tatana_kucharova_1 Taxi_tatana_kucharova_2