Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Aktuality

Rozhovor s Patrikem Hetmerem o účasti na Paralympiádě v Soči 2014


27.03.2014

Patriku,
nejprve velká GRATULACE k vašim úspěchům v Soči.

 

Pro ty, kteří neměli tu možnost sledovat novinky přímo na stránkách www.paralympic.org, povězte nám více o průběhu samotné paralympiády. Jaké jsou Vaše dojmy a zážitky, se kterými jste se vrátili zpět do Cech?

 

Pro nás byla velkým úspěchem již samotná nominace do Soči, takže to, co jsme tam vyjeli, bylo maličko navíc. Do Soči jsme odlétali 2. března a první týden byl věnovaný aklimatizaci, tréninkům a zvykání si na místní podmínky. V Soči nás přivítalo jaro, bylo dost teplo a i díky tomu podmínky na svazích olympijského střediska Rosa Khutor nebyly optimální. Počasí obecně se moc nevyvedlo, bylo to takové aprílové, chvilku pršelo, pak zas svítilo sluníčko, do toho přišla mlha, prostě počasí se tam na nás vyřádilo :-) Jinak dojmy jsou jen pozitivní, organizace her byla na jedničku a to i díky mnoha dobrovolníkům, kteří se tam o nás perfektně starali. Překvapila nás také velká spousta diváků, dojezd do cíle před aplaudující tribunou byl vždy skvělým zážitkem. Diváci pochopili, že u hendikepovaných sportovců nemá cenu rozlišovat kdo je kdo a fandili opravdu všem. To se nám moc líbilo a tak by to mělo být.

 

Pojďme ještě jednou zopakovat disciplíny, do kterých jste nakonec získali nominaci. Který ze závodů byl pro vás nejtěžší zkouškou?

 

V Soči jsme nakonec absolvovali 4 disciplíny. Nejdříve jsme se postavili na start superobřího slalomu, kde se nám však osudnou stala nejprudší pasáž sjezdovky a závod jsme nedokončili. Druhou disciplínou byla superkombinace, která se skládá ze superobřího slalomu a jednoho kola slalomu speciál. Měla se konat v jeden den, ale kvůli husté mlze se nakonec odjel jen slalom a superobří slalom byl přeložen na jiný den. Slalom do superkombinace jsme nakonec i přes problémy dokončili na 7. místě. V husté mlze a na rozbité trati spousta závodníků cíl neviděla. V druhé části superkombinace - superobřím slalomu, jsme si už 7. místo pohlídali. Hned den nato jsme jeli slalom speciál, ve kterém jsme po slabším 1. kole figurovali na 14. místě. Druhé kolo se jelo za umělého osvětlení. Celkem se nám vydařilo, takže jsme se posunuli na konečné 8. místo. Poslední disciplínou byl pro nás v Soči obří slalom, který jsme však po chybě ve druhém kole nedokončili, zastavila nás stejná pasáž trati, jako při superobřím slalomu. Nejtěžší pro nás byly superobří slalomy, kopec byl opravdu těžký a závodníci tam jezdili více než stokilometrovou rychlostí. Jinak těžký byl i slalom do superkombinace, byla hustá mlha a v kombinaci s rozbitou tratí vyhráli všichni, kdo dojeli do cíle. A těch moc nebylo.

 

V Soči se vám tedy dařilo, ačkoli na medaile to bohužel nestačilo. 7. místo v superkombinaci a 8. místo ve slalomu speciál je předpokládám velkou výzvou pro další tréninkovou přípravu.

 

Samozřejmě kromě zážitků si ze Soči odvážíme i motivaci do další práce a tréninku. Paralympiáda pro nás byla opravdovým svátkem a zážitkem, který si určitě budeme chtít zopakovat.

 

Počasí nebylo vždy ideální. Jak jste bojovali se špatnými podmínkami, např. při závodu superkombinace?

 

Pro všechny to bylo stejné, na počasí se vymlouvat nemůžeme a nám vlastně i trochu pomohlo, protože spousta závodníků kvůli počasí nedojela do cíle a i díky tomu jsme se mohli vejít do desítky. Takže při nás stálo i trochu štěstí :-)

 

A jaké jsou vaše další plány, Patriku? Zmínil jste Mistrovství světa v Kanadě příští rok. Čeká vás ještě nějaký závod v této sezóně?

 

První dubnový víkend ještě jedeme na Mistrovství Rakouska do Lachtalu, kde bychom chtěli vylepšit body pro účast v Evropských a Světových pohárech pro příští sezonu. Pak už naskočíme do letních aktivit, čekají nás závody na kole, triatlony, duatlony a postupně příprava na další zimu, která vyvrcholí právě tím Mistrovstvím světa v Kanadě, kam bychom rádi jeli.

 

Děkujeme za rozhovor a Vám i celému realizačnímu týmu přejeme pevné zdraví a elán pro další sportovní úspěchy!

 

Tým Europe Easy EnergyFotogalerie:


1 2 3 4 5 6 7