Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Kalendář 2016: Energie plná silných dětských příběhů


15.12.2015

Můj svět – moje energie, takový je podtitul kalendáře společnosti Europe Easy Energy pro rok 2016. Věnovaný je dvanácti dětem z Keni, kterým společnost prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Centrum Narovinu financuje vzdělávání. Motiv dvanácti životních příběhů dětí se od ledna projeví i v online komunikaci a na sociálních sítích společnosti.

 

Kalendář Europe Easy Energy pro rok 2016 je plný barevných obrázků, fotek a životních příběhů dvanácti děti z Afriky. Společnost se jim snaží pomáhat v rámci svých Corporate Social Responsibility (CSR) projektů dlouhodobě tím, že jim financuje vzdělání. Pro Danu Feminovou, ředitelku Centra Narovinu, je tento druh spolupráce i vzniklý kalendář mimořádně podařený: „Je krásné, že se významná česká firma rozhodla propojit své jméno s dlouhodobou rozvojovou spoluprací.“

 

Každému měsíci kalendáře je věnován příběh jednoho z afrických dětí, které společnost druhým rokem podporuje. Škála příběhů a věk dětí jsou rozličné, od čtyřleté Tabithy až po osmnáctiletého Richarda, který bude brzy maturovat. Všechny děti spojuje silný životní příběh, do kterého se může začíst každý, komu se kalendář do rukou dostane. Kdo bude mít chuť, může dětem i kus „lidské“ energie poslat „Tento kalendář je možností zprostředkovat lidem v České republice běžné životní příběhy afrických dětí z velmi chudých poměrů rozvojových zemí a zároveň ukázat, jak málo naší energie stačí, aby se podařilo jejich příběhy proměnit a dát jim šanci na lepší život,“ uvádí Dana Feminová.

 

Společnost Europe Easy Energy nechtěla, aby propojení s Centrem Narovinu skončilo jen kalendářem. Proto část online komunikace a komunikace na sociálních sítích bude od ledna 2016 patřit právě dětem z Keni. „Připravili jsme speciální podstránky našeho webu, na kterých budou obrázky, které děti pro náš kalendář malovaly, ale i videa, fotky a příběhy všech dětí,“ vysvětluje Monika Kozáková, manažerka reklamy a marketingu společnosti. Dlouhodobější propojení si pochvaluje i Dana Feminová, a zároveň vysvětluje, že projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ je mnohem více než jen finanční pomoc. „Je spojením mezi odlišnými kulturami, výrazem lidskosti a solidarity, kterou tolik dnešní společnost potřebuje,“ uzavírá Dana Feminová.

 

Europe Easy Energy je dodavatelem elektřiny a plynu zákazníkům v ČR. Na trhu působí od roku 2011 a zakládá si na profesionálním klientském servisu, vstřícných obchodních podmínkách a dlouhodobě výhodných cenových nabídkách. V Českém Krumlově provozuje vlastní sociální službu Taxi pro seniory, která usnadňuje seniorům a zdravotně postiženým osobám pohyb po městě. S Centrem Narovinu spolupracuje od roku 2014.

 

Centrum Narovinu je obecně prospěšnou společností, která funguje od roku 1995. Energii věnuje do zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Zároveň přispívá k vytváření tolerantní multikulturní společnosti, zvyšování veřejného povědomí o situaci v rozvojových zemích a prevence diskriminace a rasismu v naší společnosti.Fotogalerie:


Europe-Easy-Energy_FB_kalendar2016