DOPŘEJTE SI ENERGETICKOU

SOBĚSTAČNOST

Máme pro Vás komplexní řešení fotovoltaické elektrárny na klíč s garantovanou dotací a výkupem přebytků.

fotovoltaika

ČASTÉ DOTAZY

Je pro mě fotovoltaická elektrárna vhodná? Opravdu se hodí na všechny typy střech?

Malá solární elektrárna je vhodná pro všechny, kteří chtějí ušetřit účty za elektřinu, být energeticky alespoň trochu soběstační a zhodnotit svou nemovitost. S FVE máte k dispozici vlastní zdroj elektřiny. Elektřinu, kterou si vyrobíte a spotřebujete nikdo nezdraží.

Solární panely se hodí na všechny typy střech. Střecha by měla být ideálně nasměrována na jih, ale není to podmínkou. Obecně je akceptovatelný sklon střechy 5 až 40 stupňů a orientace střechy na jihovýchod až jihozápad.

Musím FVE panely udržovat, jak se o ně pečuje?

FVE panely jsou zcela bezúdržbové. V běžném prostředí se čištění panelů nemusí provádět. Ani odstraňování sněhu není potřeba. V období leden–březen je výkon FVE minimální (cca 15 %), sníh navíc rychle odtaje sám.

Jaké jsou záruky na solární systém?

  • 25 let na výkon fotovoltaických panelů
  • 10 let na mechanické části fotovoltaických panelů
  • 10 let na střídače
  • 5 let na práci
  • 2 roky na ostatní komponenty (elektroinstalace atd.)

Jak je to s garancí dotace?

Veškeré papírování kolem dotací za Vás vyřídí náš obchodní partner. Na dotaci máte nárok, pokud jste vlastníkem nemovitosti, která je zkolaudovaná jako rodinný dům nebo jako objekt určený k bydlení.

Prostředky programu Nová zelená úsporám plynou z prodeje emisních povolenek.

Zařídíte opravdu vše?

Fotovoltaické řešení Vám dodáme na klíč. V případě Vašeho zájmu o FVE Vás spojíme s naším obchodním partnerem. Ten pro Vás zdarma navrhne řešení na míru. I dál v procesu se o vše postará: od byrokratických záležitostí, kde je potřeba vypsat žádost o dotaci a připojení do sítě, až po samotnou instalaci panelů a jejich zapojení.

Jaká je návratnost?

Návratnost závisí na více faktorech. Hlavním parametrem je, kolik z vyrobené elektřiny sami spotřebujete a jaká je Vaše současná cena za dodávku elektřiny. Při výpočtech vycházíme ze statistických údajů osvitu za posledních patnáct let. Naše kalkulace návratnosti je proto velmi přesná.

Za deset let budou ceny elektřiny rozhodně vyšší, než dnes. Obvyklá návratnost při dnešních cenách je od 8 do 10 let. Tím,
že vybudujete fotovoltaiku, navíc prokazatelně zhodnotíte svou nemovitost: zařízení zvyšuje prodejní cenu objektu a při jednání
s potenciálním zájemcem budete v lepší vyjednávací pozici.

Jak funguje výkup přebytků silové elektřiny?

eVýkup je doplňkový produkt k dodávce elektřiny od Europe Easy Energy, který Vám umožní získat odměnu za dodávku přebytků do sítě, aniž byste potřebovali licenci na výrobu elektřiny. Výše odměny je stanovena na základě velkoobchodních cen a podle skutečné dodávky přebytku vyrobené elektřiny do sítě. Tedy množství Vámi vyrobené a do distribuční soustavy dodané elektřiny se pro každou hodinu vynásobí příslušnou hodinovou cenou na krátkodobém denním trhu. Ceny dodávky na krátkodobém denním trhu jsou k dispozici zde (ceny jsou uváděny v eurech, pro přepočet na české koruny se používají denní kurzy ČNB střed).

Můžu využít eVýkup, i když nemám fotovoltaickou elektrárnu od Vás?

Ano, eVýkup je určený všem majitelům fotovoltaické elektrárny splňující podmínky pro provoz bez licence. Zákazník, který si pořídí fotovoltaickou elektrárnu od nás, má službu zvýhodněnou a po dobu dvou let neplatí poplatek za výkup elektřiny a převzetí odpovědnosti za odchylku.

Můžu využít eVýkup, i když nemám licenci na výrobu elektřiny?

Ano, eVýkup je doplňkový produkt k dodávce elektřiny umožňující domácnostem s fotovoltaickou elektrárnou splňující podmínky pro provoz bez licence, získat odměnu za dodávku přebytků do sítě. Tato odměna je z daňového hlediska považována za ostatní příjem a zákazník je povinen ji zdanit. Pokud jste nepodnikající osoba, tak jste do výše příjmu 30 tisíc Kč za rok od této daně osvobozen.

Můžu využít eVýkup, i když jsem u jiného dodavatele elektřiny?

Ne, eVýkup je doplňkový produkt k dodávce elektřiny od Europe Easy Energy, musíte tedy být naším zákazníkem. Výkup elektřiny lze zahájit nejdříve současně se zahájením dodávky elektřiny od Europe Easy Energy a je ukončen okamžikem ukončení dodávky elektřiny od Europe Easy Energy bez ohledu na to, co k ukončení dodávky vedlo.

S jakými produkty lze eVýkup kombinovat?

eVýkup je využitelný se všemi produktovými řadami na dodávku elektřiny od Europe Easy Energy.

Kolik eVýkup stojí?

Cena za službu výkupu elektřiny a převzetí odpovědnosti za odchylku činí 250 Kč/MWh bez DPH (303 Kč včetně DPH). Tato cena platí na základě marketingové akce od 1. 6. 2021. Zákazník, který si pořídí fotovoltaickou elektrárnu od nás, má službu výkupu elektřiny po dobu dvou let zdarma.

Jak se měří přebytky silové elektřiny dodané do sítě?

Odběrné místo je osazeno průběhovým měřením spotřeby i dodávky elektřiny do distribuční sítě.

Je pro mě fotovoltaická elektrárna vhodná? Opravdu se hodí na všechny typy střech?

Fotovoltaická elektrárna (FVE) je vhodná pro všechny, kteří chtějí ušetřit účty za elektřinu, být energeticky alespoň trochu soběstační a zhodnotit svou nemovitost. S FVE máte k dispozici vlastní zdroj elektřiny. Elektřinu, kterou si vyrobíte a spotřebujete nikdo nezdraží.

FVE se hodí na všechny typy střech. Střecha by měla být ideálně nasměrována na jih, ale není to podmínkou. Obecně je akceptovatelný sklon střechy 5 až 40 stupňů a orientace střechy na jihovýchod až jihozápad.