Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Film Padesátka jde do kin, i díky koprodukci Europe Easy Energy


21.12.2015

Nový film režiséra Vojty Kotka a scénáristy Petra Kolečka Padesátka vstupuje do kin na Štědrý den. Koproducentem celovečerního snímku, který je zasazen do prostředí českých hor, je společnost Europe Easy Energy. Autorem hudby i úvodního songu je Michal Hrůza.

 

V novém českém filmu režiséra Vojty Kotka Padesátka se objeví hvězdné herecké trio Ondřej Pavelka, Jakub Prachař a Marek Taclík. Snímek zavede diváky do prostředí běžkařského závodu, Tříkrálové padesátky, na jehož pozadí se odehrává kromě legendárního závodu i několik dílčích příběhů, o hledání otce nebo o ženách. Padesátka je totiž zároveň označením věkové skupiny žen, která je pro Jakuba Prachaře, filmového Juru Bulána, magickým lákadlem. V dalších rolích se objeví Tereza Voříšková, Vilma Cibulková, Jiří Mádl nebo Oldřich Kaiser.

 

Film vychází ze stejnojmenné divadelní hry Petra Kolečka, kterou psal pro divadlo A Studio Rubín. Kolečko spolu s Kotkem jsou autoři filmového scénáře, hudbu si vzal na starost Michal Hrůza. Natáčení začalo v březnu letošního roku ve Špindlerově Mlýně pod dohledem mistra světa v běhu na lyžích Martina Koukala.

 

Padesátka není prvním filmovým projektem, který společnost Europe Easy Energy podpořila. Už v minulosti se stala koproducentem snímku Zakázané uvolnění, který vypráví o jednom nepovedeném únosu nevěsty, úvodní filmová píseň pochází také z dílny Michala Hrůzy. Do kin vstupuje film Padesátka 24. prosince 2015.