Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Aktuality

Fanděte spolu s námi českým paralympijským lyžařům v Soči


11.02.2014

Europe Easy Energy podporuje Patrika Hetmera, reprezentanta v alpském lyžování zrakově postižených sportovců a jeho traséra, Miroslava Máčalu na zimní paralympiádě v Soči 2014.

 

Zdravím, Patriku, jak se těšíte do Soči?

Dobrý den, těšíme se moc, k Soči jsme upínali veškeré naše snažení a úsilí, takže jsme nadšení, že jedeme!

 

Co obnáší tréninková příprava na paralympiádu? Řekněte nám, jak vypadá v těchto dnech Váš běžný denní režim?

Tréninková příprava vlastně začala už na jaře, kdy jsme začali jezdit na horském kole, celou letní sezonu jsme objížděli různé závody, především bikové, ale i triatlony, duatlony, k tomu jsme přidávali posilovnu, kolečkové brusle, běhání. Na podzim jsme absolvovali tři vydařená soustředění na rakouských ledovcích a poté už jsme začali objíždět lyžařské závody. Běžný denní režim je teď takový, že oba chodíme do práce a když se odpoledne vrátíme domů, tak nás čeká nějaká tréninková jednotka, buď běháme schody, jdeme do posilovny, ale nezapomínáme ani na regeneraci, takže chodíme i plavat, do vířivky. Snažíme se také být co nejvíce na lyžích, každé úterý jezdíme trénovat na Karolinku a o víkendech na slovenský Makov, či kamkoliv, kde jsou v letošní bídné zimě alespoň trošku slušné podmínky.

 

To vypadá jako skvělý, zároveň ale velmi náročný program. Jak zvládáte kombinovat vrcholový sport se zaměstnáním a dalšími povinnostmi?

(Pozn. autora: Patrik Hetmer vedle alpského lyžování vyučuje na základní škole ve Zlíně).
Je to náročné zkombinovat práci a sport, ale hlavně díky velké podpoře vedení Základní školy Emila Zátopka se to dá zvládnout. Velké díky patří hlavně kolegům, kteří za mě odučí velké množství hodin, to mi moc pomáhá a bez toho by to nešlo.

 

Patriku, Vaším trasérem je Miroslav Máčala, zkušený lyžař a skikrosař, který Vám pomáhá zvládat náročnost tratě. Povězte nám více…

S Mírou se známe od první třídy, bydlíme ve stejné ulici a téměř celé dětství i dospívání jsme prožili spolu. Stala se z nás nerozlučná dvojka, takoví nejlepší kámoši. Takovou zajímavostí je, že k lyžování jsem ho vlastně nepřímo přivedl já. Když Miru poprvé jeho rodiče přivedli u nás v Luhačovicích na lyžařský svah, tak já už jsem tam řádil a stal jsem se jeho prvním lyžařským vzorem :-) Veškerým sportům se věnujeme spolu, Mira zná moje postižení dokonale a za ty roky se perfektně naučil mi pomáhat.

 

Na závěr si neodpustím otázku: co je vaším společným cílem v Soči? Jaké umístění budete považovat za dobrý výsledek?

Velice těžká otázka, na takovou velkou akci jedeme poprvé, sejde se tam celá světová špička. Prvním naším cílem bylo se vůbec kvalifikovat do Soči, za úspěch tam budeme považovat jakékoliv umístění v první desítce.

 

Díky a držíme palce.
Europe Easy Energy – sponzor P. Hetmera a M. Máčaly, české reprezentace v alpském lyžování zrakově postižených sportovcůFotogalerie:


Patrik Soci