Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Europe Easy Energy přichází do Českého Krumlova s projektem Taxi pro seniory


28.01.2014

Společnost Europe Easy Energy, dodavatel elektřiny a plynu, bude nově od 3. února 2014 provozovat v Českém Krumlově službu Taxi pro seniory. Ryze sociální projekt, jehož smyslem je ulehčit pohyb po městě seniorům a zdravotně hendikepovaným za symbolický poplatek 10 korun, je tak další z řady společensky odpovědných projektů této rostoucí firmy.

 

„Myšlenka realizovat projekt taxi pro seniory vznikla na základě pozitivní zkušenosti z jiných měst, kde podobná služba, často pod záštitou městského úřadu či radnice, úspěšně funguje již řadu let. Spojili jsme se tedy se zástupci města, kteří náš záměr podpořili“, vysvětluje Kamil Ouška, generální ředitel společnosti.

 

„V České republice jsou sociální služby zřizované soukromými firmami zatím spíše ojedinělé. Proto nás tento projekt od společnosti Europe Easy Energy oslovil a chceme jej podporovat i za město Český Krumlov“, dodává zastupitelka města Ing. Jitka Zikmundová, MBA.

 

Službu mohou využít senioři nad 60 let nebo osoby se zdravotním hendikepem (držitelé průkazu ZTP) v rámci dopravy po Českém Krumlově a jeho okolí v pracovních dnech PO – PÁ od 07.00 do 16.00 hodin. Pro objednání služby a domluvení konkrétních podmínek je zřízena speciální telefonní linka 608 886 688.

 

Služba je určena výhradně pro seniory a zdravotně hendikepované, proto taxi nebude vozit jiné osoby. Vozidlo bude přistaveno vždy na předem domluvené adrese, nebude jej tedy možné zastavovat na ulici, ani nebude stát na místech vyhrazených pro taxislužbu. V případě plného vytížení vozidla budou mít přednost cesty k lékařům, do nemocnic nebo přeprava osob s pohybovým omezením.

 

Pokud bude chtít zájemce získat doplňující informace či sdělit zkušenost s danou službou, může se telefonicky obrátit na zákaznické centrum Europe Easy Energy na telefonní lince 800 080 800. „Naším cílem je provozovat tuto službu ke spokojenosti občanů Českého Krumlova. Pokud bude mít úspěch, může se stát pilotním projektem pro další města České republiky,“ dodává Kamil Ouška, generální ředitel společnosti.

 

Více informací o službě Taxi pro seniory naleznete na www.taxiproseniory.cz

 

Slavnostní zahájení služby Taxi pro seniory se uskuteční v pondělí 3. února 2014 v Českém Krumlově v 10.00 hodin u supermarketu Terno (Tovární 164) a ve 12.00 hodin na náměstí Svornosti č. p. 1, Český Krumlov.Fotogalerie:


Seniortaxi