Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Europe Easy Energy podpořila projekt Maasai Academy


23.06.2016

Společnost Europe Easy Energy podpořila nadační fond Asante Kenya založený moderátorkou Lejlou Abbasovou a projekt Maasai Academy, který vznikl v roce 2008 a jehož cílem je umožnit získat plnohodnotné základní vzdělání chudým masajským dětem v keňském Olorte. V současnosti navštěvuje Maasai Academy 125 dětí, které vyučuje osm učitelů v šesti třídách.

 

„Vzdělané děti jsou budoucností každé země, a proto si velmi vážíme toho, že jsme se stali součástí projektu Maasai Academy, jehož prostřednictvím se tak můžeme spolupodílet nejen na zlepšení životních podmínek chudých masajských dětí, ale také umožnit jim prostřednictvím vzdělání plně rozvinout jejich potenciál ve prospěch lepší budoucnosti Masajů,říká Libor Holub, obchodní ředitel Europe Easy Energy.

 

O Massai Academy

Massai Academy byla založena v roce 2008 s cílem vzdělávat znevýhodněné a chudé masajské děti. Florence Simpano, Philip Keiwa a Amos Nayla začali s výukou dětí v katolickém kostele v jihokeňském Olorte. Během jednoho roku vzrostla návštěvnost ze tří dětí na dvacet. V současnosti chodí do školy 125 dětí, které vyučuje osm učitelů v šesti třídách. Díky podpoře sponzorů se podařilo také vybudovat sportovní hřiště a zajistit stravování pro všechny děti.

 

„Základní škola Maasai Academy je výjimečná tím, že byla založena samotnými Masaji, kteří reagovali na potřeby své komunity. Není to tedy jedna z neziskových aktivit „bílých“ pro „černé“, které často neefektivně odpovídají na lokální výzvy. Proto jsem nesmírně ráda, že se Europe Easy Energy rozhodla podpořit právě tento projekt, který je specifický také tím, že se nachází ve velmi odlehlé oblasti, a tak primárně neleží v hledáčku místních ani mezinárodních donorů,“ dodává Lejla Abbasová.

 

Podrobně na:

www.redtribe.org

www.asantekenya.org