Alternativní dodavatel Europe Easy Energy ze skupiny Bohemia Energy koupil Energii ČS, dceřinou společnost České spořitelny pro prodej eletkřiny a plynu. Smlouva o prodeji byla podepsána v pátek 23. října.

Ve stejný den byla také podána na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže žádost o schválení spojení. Pokud úřad nebude mít námitky, transakce by mohla vejít v platnost už v prosinci.

Společnost Europe Easy Energy se od svého počátku profiluje nabídkou nízkých cen, prozákaznickým přístupem, etickým chováním a podporou férového jednání na trhu. „Obě společnosti jsou si blízké nejen svým zaměřením, ale i produktovou nabídkou a typem zákazníků,“ říká Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy.

Spojení obou firem přináší výhody a strategické partnerství i pro jejich mateřské společnosti, skupinu Bohemia Energy a Českou spořitelnu. „Synergie mezi energiemi a financemi jsou naším dlouhodobým zájmem, kdy zákazníkům vedle výhodné nabídky energetických řešení chceme nabízet i zajímavé finanční služby. To nám právě toto partnerství umožní,“ vysvětluje Jiří Písařík, zároveň majitel skupiny Bohemia Energy.

Zákazníci České spořitelny pak budou mít kromě bankovních a finančních služeb nadále zajištěny nejenom výhodné ceny energií, ale rovněž budou moci využívat i služeb energetických poradců. Ty tak vhodně doplní koncept Moje zdravé finance, jehož součástí je finanční poradenství a pomoc s úsporou nákladů.

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Energie ČS k 30. září tohoto roku elektřinu 42 277 zákazníkům a plyn 16 860 zákazníkům. Oznámená akvizice nebude mít na klienty Energie ČS žádné podstatné dopady. „V produktech a zákaznickém servisu se nic zásadního nezmění. I nadále pro ně bude fungovat veškerý servis tak, jak jsou zvyklí,“ ujišťuje Jiří Písařík. Zůstane zachován i unikátní obchodní model Energie ČS. Její produkty budou stále primárně nabízeny na pobočkách České spořitelny a zároveň je bude možné sjednat i online.

Rovněž značka Energie ČS bude pokračovat. „S Českou spořitelnou jsme uzavřeli strategickou spolupráci a značka i samostatná firma po dobu jejího trvání zůstanou v současné podobě zachovány. Partnerství považuji za přínosné pro klienty obou stran a věřím, že to tak dlouho zůstane,“ doplňuje Písařík.

Společnost Europe Easy Energy také oznámila, že převezme všechny stávající zaměstnance Energie ČS. Cenu transakce se obě strany po vzájemné dohodě rozhodly nezveřejňovat.