Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Děkujeme. Více informací
Můj svět - moje energie - LEDEN 2016
I v lednu umíme dodat výhodnější energii

Tiskové zprávy

Europe Easy Energy díky aukci dTestu nově přivítá přes 22 tisíc domácností mezi svými zákazníky


26.05.2016

Po téměř čtyřech měsících od uskutečnění vůbec první hromadné změny dodavatele energií v České republice, která proběhla formou aukce 11. února pod názvem „Chci výhodnější energie“, je jasno, kolik domácností využilo tuto jedinečnou příležitost jak ušetřit na energiích. Nabídku přejít k vítězné společnosti Europe Easy Energy využilo 22 229 domácností, které ročně v průměru ušetří 2 883 Kč na elektřině a 8 707 Kč na plynu. Část domácností ušetří i částky v řádu desítek tisíc korun.

 

„Jsme rádi, že nabídky ušetřit na elektřině a plynu využilo přes dvacet dva tisíc domácností. Jedná se o skvělý výsledek, který mimo jiné potvrzuje, že lidé mají stále zájem měnit dodavatele energií a jít tam, kde jim nabídnou výhodnější cenu,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Europe Easy Energy.


Celková roční úspora domácností, které přešly k Europe Easy Energy, jež nabídla v aukci pořádané spotřebitelskou organizací dTest nejnižší cenu, činí bezmála 170 milionů korun. „Považujeme kampaň za velmi úspěšnou. Více než dvěma desítkám tisíc domácností jsme pomohli získat výhodné podmínky i cenu dodávek elektřiny a plynu. Spotřebitelé tak dostali příležitost uspořit nemalé částky za energie,“ komentuje výsledky Martin Černý, ředitel dTestu. „Dodavatele elektřiny změnilo 19 198 domácností a dodavatele plynu 13 450 domácností. Tyto údaje se částečně překrývají, protože značná část domácností uzavřela smlouvu na obě tyto komodity,“ upřesňuje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.


Nejvíce domácností se do kampaně zapojilo v Praze, Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.