V sobotu 23. srpna ožila Malešovská tvrz u Kutné Hory. Tým společnosti Europe Easy Energy zorganizoval v areálu tvrze zábavní akci pro rodiny s dětmi. Záměr? Poděkovat všem zákazníkům společnosti a zprostředkovat zážitek, na který budou především děti rády vzpomínat.

Meteorologická předpověď slibovala slunečné počasí, očekávali jsme tedy vysokou účast. Celkové číslo blížící se k tisícovce návštěvníků bylo ovšem překvapením pro každého z nás.

Ještě před samotným začátkem akce přijelo na místo několik nedočkavých rodin se svými ratolestmi. Prostředí hradu spolu s připravenými atrakcemi vybízelo k prohlídce areálu. Hned u vstupu informovala přítomné o průběhu akce hadí princezna. Dětem rozdávala dopisy, kam si mohly nechat zapsat všechny splněné úkoly, a prozrazovala, co je čeká na dalších stanovištích. Cíl? Přeci osvobodit krásnou princeznu!

Za doprovodu pohádkových písní, jež se rozeznívaly po celé návsi, poskytovaly děti rozhovory na kameru moderátorce Gabriele Partyšové, dováděly na dvou skákacích hradech, tvořily obrovské bubliny z bublifuku. Profesionální malířky pak na přání proměnily děti třeba v pohádkové postavy nebo zvířátka. Během celé doby byly k ochutnání skvělé pokrmy z polní kuchyně, kterou zajistil místní hasičský sbor.

Nechyběly ani humorné vstupy tříčlenné šermířské skupiny, přičemž hlavní hrdina vždy vyzval všechny návštěvníky k hromadnému pochodu směrem k nádvoří tvrze, kde se poté uskutečnilo představení šermířů.

Samotná malešovská tvrz byla k dispozici všem návštěvníkům s místním průvodcem, který neskrýval nadšení a ochotně vyprávěl historii i příběhy spojené s Malešovem.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na akci Dobytí hradu podíleli a především vám, našim zákazníkům. Těší nás, že jste tuto událost neponechali bez povšimnutí a přijeli spolu s dětmi strávit den v areálu Malešovské tvrze.

Děkujeme.

Tým Europe Easy Energy